header image

Огромно срце за сите на точак - нов #ВозиПравоВозиЗдраво предизвик за #НеделаНаМобилност

17. 9. 2021

 

Огромно срце за сите на точак - нов #ВозиПравоВозиЗдраво предизвик за #НеделаНаМобилност

 

Овие денови пред 6 години го организиравме првото издание на „Вози право, вози здраво“ и почнавме да ја „возиме“ заедно оваа приказна за грижа за нашата животна средина и за развој на вело културата!

Спречени од пандемијата да го имаме “Вози право, вози здраво“ во своето вистинско светло, ве поттикнуваме да излезете со своите велосипеди/тротинети/ролерки/колички и да извозите едно гооолемо СРЦЕ (или мало) со вашиот велосипед и да ни испратите или мапа (од некоја спортска апликација) или фотографија / видео од подгвигот! Вашите пријави ги очекуваме со tag или во порака на Instagram, Facebook и/или Twitter до 22. 9. 2021година.

Ја одбележуваме на овој начин #НеделатаНаМобилност #MobilityWeek и секако нема да пропуштиме да ги наградиме најинтересните пријави!

Да наполниме албум со срциња и на 23 септември заедно ќе избереме кој од вас ќе добие:
- beats слушалки
- beats звучници
- смарт часовници
- шишиња и ѕвончиња и други изненадувања...

ЅРН ЅРН се гледаме #НаТочак
#ВозиПравоВозиЗдраво

 

Повеќе за проектот #ВозиПравоВозиЗдраво на линкот.

 

Стопанска банка АД - Скопје
На ваша страна

 

Аплицирај online

МОЖЕ ДА ВЕ ИНТЕРЕСИРА

24 часа КОНТАКТ ЦЕНТАР

За дополнителни информации обратете се на

Пребарај

Најчести прашања

Доколку ви е потребен банкомат посетете го делот Локации на нашата веб страна, каде што може да го најдете најблискиот банкомат до вас.

За аплицирање за некој од нашите кредитни производи посетете го делот Кредити, каде што ќе може да аплицирате online или пак да аплицирате телефонски на бројот 15 110.

За увид на сметка online мора да имате корисничко име и лозинка за кои е потребно да се обратите во најблиската филијала. Преку e-banking и m-banking сервисите имате достапност од 24/7 online увид и плаќања преку вашите сметки.

За аплицирање за некоја од нашите кредитни картички, онлајн, може да го користите следниов линк Картички, доколку пак сакате индивидуални пресметки и телефонски да аплицирате може да се обратите на телефонот 15 110 - Ало Кредит.

 

24 часа КОНТАКТ ЦЕНТАР

За дополнителни информации обратете се на

Веб-страницата на Стопанска банка АД - Скопје користи „колачиња“ кои собираат податоци за корисниците. Овие податоци помагаат на Банката да обезбеди подобро корисничко искуство, како и подобра функционалност на услугите и веб-страницата. Со одбирање на опцијата „Ги прифаќам сите колачиња“ давате согласност за начинот на кој ги користиме „колачињата“. За други опции, одете во „Поставки за колачиња“. Дополнително, користењето на веб-страницата на СБ не е условена од прифаќањето на колачињата иако на тој начин одредени процеси може да не бидат технички оптимизирани за вашето лично корисничко искуство.