header image

ПРОМЕНА НА СТАРТ НА ВОЗИ ПРАВО, ВОЗИ ЗДРАВО

07.06.2019

 

„Вози право, вози здраво“ Vol.5
(сабота 08.06.2019 од 18 часот, сала Борис Трајковски)


Почитувани учесници на Вози право, вози здраво и драги сограѓани,

Ви благодариме што оваа година стигнуваме до рекорден број на 8.000 учесници со што докажуваме дека настанот има своја вредност и веќе воспоставена традиција.

ЗНАЧАЈНА ИНФОРМАЦИЈА: На барање на голем дел од учесниците за кои утрешниот ден е прогласен за работен а и со цел подобро искуство  на трката, поради друг презакажан настан во центарот на Градот, стартот на ВПВЗ ќе биде од салата Борис Трајковски во 18ч.

На овој начин, ги избегнуваме и најавените високи температури, собирањето пред стартот ќе биде покомотно за сите, сообраќајот во градот ќе биде нормализиран и сепак ќе можеме да извозиме ист број на километри до целта во Градскиот парк.

Вози право, вози здраво vol. 5 ќе се одржи на 08.06 од 18 ч со старт пред Салата Борис Трајковски а целта е на вообиачената локација во Градскиот парк во 19ч.

Ви благодариме на разбирањето и се гледаме на стартот – Сала Борис Трајковски во 18ч.

Стопанска банка АД - Скопје
На ваша страна

Пребарај

Најчести прашања

Доколку ви е потребен банкомат посетете го делот Локации на нашата веб страна, каде што може да го најдете најблискиот банкомат до вас.

За аплицирање за некој од нашите кредитни производи посетете го делот Кредити, каде што ќе може да аплицирате online или пак да аплицирате телефонски на бројот 15 110.

За увид на сметка online мора да имате корисничко име и лозинка за кои е потребно да се обратите во најблиската филијала. Преку e-banking и m-banking сервисите имате достапност од 24/7 online увид и плаќања преку вашите сметки.

За аплицирање за некоја од нашите кредитни картички, онлајн, може да го користите следниов линк Картички, доколку пак сакате индивидуални пресметки и телефонски да аплицирате може да се обратите на телефонот 15 110 - Ало Кредит.

 

24 часа КОНТАКТ ЦЕНТАР

За дополнителни информации обратете се на

Веб-страницата на Стопанска банка АД - Скопје користи „колачиња“ кои собираат податоци за корисниците. Овие податоци помагаат на Банката да обезбеди подобро корисничко искуство, како и подобра функционалност на услугите и веб-страницата. Со одбирање на опцијата „Ги прифаќам сите колачиња“ давате согласност за начинот на кој ги користиме „колачињата“. За други опции, одете во „Поставки за колачиња“. Дополнително, користењето на веб-страницата на СБ не е условена од прифаќањето на колачињата иако на тој начин одредени процеси може да не бидат технички оптимизирани за вашето лично корисничко искуство.