header image

Трицикли за лица со посебни потреби

27.09.2019

 

Трицикли за лица со посебни потреби

 

Скопје ги доби првите трициклисти. Стопанска банка присуствуваше на пробното возење на 2та трицикли за возрасни кои Банката ги набави за слободно користење за лица со посебни потреби за велосипедски прошетки во Градот, па така нашите пријатели Дарко, Никола, Марио и Стефан вчера првпат се возеа и уживаа во слободното движење..

Трициклите се дел од долгогодишната посветеност на Банката за поголема употреба на велосипедите во урбаните средини преку актуелната #ВозиОдСрце кампања и петте изданија на #ВозиПравоВозиЗдраво.

Велосипедите се достапни за бесплатно изнајмување од Rent a bike Skopje Vinyl кои доброволно се пријавија да ги чуваат и сервисираат трициклите кои се набавени од АгроТехнА, посебно продуцирани за оваа потреба од брендот на велосипеди Макс.

Банката ги повикува сите заинтересирани родители да се обратат во Rent a bike Skopje Vinyl и да закажат термин за возење и да се запознаат подетално со начин за изнајмување и користење на трициклите. Секако, препорачуваме и користење на заштитна опрема (на пр. кацига) и користење на велосипедските патеки во Градот. На возачите и велосипедистите кои ќе ги видат нашите трициклисти им порачуваме да ги поздрават и да им овозможат безбедни услови за движење.

 

 

Проектот #СонувамеМенуваме оваа година ќе има свое 4то издание и повторно ќе биде насочено кон инклузија на лицата со посебни потреби во општеството а како нераздвоен дел од проектот ќе бидат и донациите кои Банката ги прави за асоцијациите на лица со посебни потреби ширум Македонија.

 

Стопанска банка АД - Скопје

На ваша страна

 

 

 

 

 

 

Пребарај

Најчести прашања

Доколку ви е потребен банкомат посетете го делот Локации на нашата веб страна, каде што може да го најдете најблискиот банкомат до вас.

За аплицирање за некој од нашите кредитни производи посетете го делот Кредити, каде што ќе може да аплицирате online или пак да аплицирате телефонски на бројот 15 110.

За увид на сметка online мора да имате корисничко име и лозинка за кои е потребно да се обратите во најблиската филијала. Преку e-banking и m-banking сервисите имате достапност од 24/7 online увид и плаќања преку вашите сметки.

За аплицирање за некоја од нашите кредитни картички, онлајн, може да го користите следниов линк Картички, доколку пак сакате индивидуални пресметки и телефонски да аплицирате може да се обратите на телефонот 15 110 - Ало Кредит.

 

24 часа КОНТАКТ ЦЕНТАР

За дополнителни информации обратете се на

Веб-страницата на Стопанска банка АД - Скопје користи „колачиња“ кои собираат податоци за корисниците. Овие податоци помагаат на Банката да обезбеди подобро корисничко искуство, како и подобра функционалност на услугите и веб-страницата. Со одбирање на опцијата „Ги прифаќам сите колачиња“ давате согласност за начинот на кој ги користиме „колачињата“. За други опции, одете во „Поставки за колачиња“. Дополнително, користењето на веб-страницата на СБ не е условена од прифаќањето на колачињата иако на тој начин одредени процеси може да не бидат технички оптимизирани за вашето лично корисничко искуство.