header image

Поддршка за спортистите на ЛОИ

27. 7. 2021

 

Поддршка за спортистите на ЛОИ

 

Нашиот Дејан Георгиевски е во финале на Летните олимписки игри во Таеквондо категорија мажи до 80кг!

По убедливите победи во четвртфиналето и полуфиналето Дејан го “напаѓа“ светскиот трон во таеквондо!
Го бодриме и навиваме од срце за негов успех! Дејан веќе е дел од светската спортска историја и еден од ретките македонски спортисти кои се избориле за олимписки медал!
Стопанска банка АД – Скопје меѓу спортските ваучери реализирани преку Агенција за спорт и млади последниве години обезбеди поддршка и за Дејан и за Таеквондо федерацијата па овој денешен успех не прави уште посреќни и ни докажува дека вложувањата кои ги правиме во заедницата носат историски плод!

 

Преку ваучерскиот систем обезбедивме поддршка и за Пуликсенија и Могамедгаџи, нашите олимпијци на кои им претстојат натпреварувањата следната недела.

Спортски поздрав! На ваша страна сме!

 

Стопанска банка АД - Скопје

Пребарај

Најчести прашања

Доколку ви е потребен банкомат посетете го делот Локации на нашата веб страна, каде што може да го најдете најблискиот банкомат до вас.

За аплицирање за некој од нашите кредитни производи посетете го делот Кредити, каде што ќе може да аплицирате online или пак да аплицирате телефонски на бројот 15 110.

За увид на сметка online мора да имате корисничко име и лозинка за кои е потребно да се обратите во најблиската филијала. Преку e-banking и m-banking сервисите имате достапност од 24/7 online увид и плаќања преку вашите сметки.

За аплицирање за некоја од нашите кредитни картички, онлајн, може да го користите следниов линк Картички, доколку пак сакате индивидуални пресметки и телефонски да аплицирате може да се обратите на телефонот 15 110 - Ало Кредит.

 

24 часа КОНТАКТ ЦЕНТАР

За дополнителни информации обратете се на

Веб-страницата на Стопанска банка АД - Скопје користи „колачиња“ кои собираат податоци за корисниците. Овие податоци помагаат на Банката да обезбеди подобро корисничко искуство, како и подобра функционалност на услугите и веб-страницата. Со одбирање на опцијата „Ги прифаќам сите колачиња“ давате согласност за начинот на кој ги користиме „колачињата“. За други опции, одете во „Поставки за колачиња“. Дополнително, користењето на веб-страницата на СБ не е условена од прифаќањето на колачињата иако на тој начин одредени процеси може да не бидат технички оптимизирани за вашето лично корисничко искуство.