header image

Активности на спортистите од Синдикатот на СТБ

12.06.2019

 

Активности на спортистите од Синдикатот на СТБ

 

Синдикатот при Стопанска банка АД - Скопје секоја година зема активно учество на банкарските игри во Македонија, а овојпат учествуваше и на меѓународните спортски игри во Србија под името #Бофосијада 2019.

 

Горди сме што нашиот тим освои трето екипно место на овие меѓународни игри и повторно не претставуваше во најдобро светло. Тимски и индивидуално, освоени беа повеќе медали и трофеи:

- прво место фудбал

- второ место стрелаштво (екипно)

- Беата и Зоран освоија злато во стрелаштво

- Марјанчо донесе злато во пикадо

 

На банкарските игри во Охрид оваа година освоија трето место екипно и бројни резултати во сите спортови:

- прво место кошарка

- прво место стрелаштво (жени)

- прво место шах (мажи)

- трето место пикадо (жени)

- трето место куглање (жени)

- второ место баскет (жени)

- второ место тенис мешани двојки

 

Тимскиот дух се гради и негува со години, за што се доказ и овие успеси на нашите спортисти.

 

 

 

 

 

 

Стопанска банка АД - Скопје

На ваша страна

 

 

 

 

Пребарај

Најчести прашања

Доколку ви е потребен банкомат посетете го делот Локации на нашата веб страна, каде што може да го најдете најблискиот банкомат до вас.

За аплицирање за некој од нашите кредитни производи посетете го делот Кредити, каде што ќе може да аплицирате online или пак да аплицирате телефонски на бројот 15 110.

За увид на сметка online мора да имате корисничко име и лозинка за кои е потребно да се обратите во најблиската филијала. Преку e-banking и m-banking сервисите имате достапност од 24/7 online увид и плаќања преку вашите сметки.

За аплицирање за некоја од нашите кредитни картички, онлајн, може да го користите следниов линк Картички, доколку пак сакате индивидуални пресметки и телефонски да аплицирате може да се обратите на телефонот 15 110 - Ало Кредит.

 

24 часа КОНТАКТ ЦЕНТАР

За дополнителни информации обратете се на

Веб-страницата на Стопанска банка АД - Скопје користи „колачиња“ кои собираат податоци за корисниците. Овие податоци помагаат на Банката да обезбеди подобро корисничко искуство, како и подобра функционалност на услугите и веб-страницата. Со одбирање на опцијата „Ги прифаќам сите колачиња“ давате согласност за начинот на кој ги користиме „колачињата“. За други опции, одете во „Поставки за колачиња“. Дополнително, користењето на веб-страницата на СБ не е условена од прифаќањето на колачињата иако на тој начин одредени процеси може да не бидат технички оптимизирани за вашето лично корисничко искуство.