header image

Резултати од Банкарски игри 2022

16. 5. 2022

Резултати од Банкарски игри 2022

 

Изминатиот викенд во Охрид се одржуваа традиционалните спортски натпревари помеѓу вработени од банкарскиот сектор. Како и досега, Стопанска банка испрати голем тим да се натпреварува во сите дисциплини.

Како и во секојдневното работење, нашиот тим е заслужен за сите наши успеси! Но и надвор од работните места, тимот успева да покаже уште повеќе усогласеност, соработка и аспирација за победи.

Затоа и на овогодинешните Банкарски игри колегите не направија горди!

✨️Честитки #СТБтим продолжете така!✨️

Освоени први места🎖:
- одбојка мажи
- стрелаштво жени
- тенис мажи
- тенис жени
- шах

Освоено втори места🥈:
- кошарка мажи
- пинг понг мажи

Освоено трето место🥉:
- стрелаштво мажи

И со тоа освоено е екипно второ место!🏆

 

 

Стопанска банка АД - Скопје
На ваша страна

Пребарај

Најчести прашања

Доколку ви е потребен банкомат посетете го делот Локации на нашата веб страна, каде што може да го најдете најблискиот банкомат до вас.

За аплицирање за некој од нашите кредитни производи посетете го делот Кредити, каде што ќе може да аплицирате online или пак да аплицирате телефонски на бројот 15 110.

За увид на сметка online мора да имате корисничко име и лозинка за кои е потребно да се обратите во најблиската филијала. Преку e-banking и m-banking сервисите имате достапност од 24/7 online увид и плаќања преку вашите сметки.

За аплицирање за некоја од нашите кредитни картички, онлајн, може да го користите следниов линк Картички, доколку пак сакате индивидуални пресметки и телефонски да аплицирате може да се обратите на телефонот 15 110 - Ало Кредит.

 

24 часа КОНТАКТ ЦЕНТАР

За дополнителни информации обратете се на

Веб-страницата на Стопанска банка АД - Скопје користи „колачиња“ кои собираат податоци за корисниците. Овие податоци помагаат на Банката да обезбеди подобро корисничко искуство, како и подобра функционалност на услугите и веб-страницата. Со одбирање на опцијата „Ги прифаќам сите колачиња“ давате согласност за начинот на кој ги користиме „колачињата“. За други опции, одете во „Поставки за колачиња“. Дополнително, користењето на веб-страницата на СБ не е условена од прифаќањето на колачињата иако на тој начин одредени процеси може да не бидат технички оптимизирани за вашето лично корисничко искуство.