header image
Card image cap
Соопштение за неработен ден - 2.6.2023

Соопштение за неработен ден - 2.6.2023       Почитувани клиенти,   Ве известуваме дека по повод празникот Духовден, филијалите на Банката нема да работат на 2.6.2023 (петок)....

01.06.2023

Card image cap
Ексклузивно интервју со генералниот директор на НБГ: Подготвени за понатамошна експанзија

Го споделуваме во целост интервјуто со г. Пол Милонас, Генерален директор на НБГ објавено на www.bloombergadria.com...

30.05.2023

Card image cap
Впечатоци од седмото издание на „Вози право, вози здраво“

Во одлично расположение и покрај променливите временски услови зад нас го оставаме седмото издание на Вози право, вози здраво!...

29.05.2023

Card image cap
Соопштение за исплата на пензии за месец мај 2023

Соопштение за исплата на пензии за месец мај 2023   Почитувани,   Ве известуваме дека пензиите за месец мај од фондот на ПИОМ ќе бидат предвреме процесирани при што ќе се спроведе готовинска испла...

29.05.2023

Card image cap
ВАЖНА ИНФОРМАЦИЈА: Старт на Вози право, вози здраво поместен за 11 часот

Поради најавите за силен дожд, настанот „Вози право, вози здраво“ во недела претрпе промена и ќе почне од 11 часот. Стартот на ревијалната трка „Вози право, вози здраво“- vol.7 што ќе се одржи во неде...

25.05.2023

Card image cap
Соопштение за неработен ден - 24.05.2023 (среда)

Соопштение за неработен ден - 24.05.2023 (среда)   Почитувани клиенти,   Ве известуваме дека по повод престојниот државен празник „Св. Кирил и Методиј“, филијалите на Стопанска банка АД – Скопје н...

23.05.2023

Card image cap
Отворена регистрација за “Вози право, вози здраво“ vol. 7

Со задоволство го најавуваме седмото издание на “Вози право, вози здраво“ нашиот најголем и најдраг општествено одговорен настан со кој промовираме велосипедизам како форма на урбан транспорт и директ...

18.05.2023

Card image cap
Резултати од Банкарски игри 2023

Резултати од Банкарски игри 2023   Минатиов викенд во Охрид се одржаа традиционалните спортски натпревари помеѓу вработени од банкарскиот сектор. Како и досега, Стопанска банка се претстави со голем...

15.05.2023

Card image cap
Соопштение за неработен ден - 01.05.2023 (понеделник)

Соопштение за неработен ден - 01.05.2023 (понеделник)   Почитувани клиенти,   Ве известуваме дека по повод првомајските празници, филијалите на Стопанска банка АД – Скопје нема да работат на 01.05...

28.04.2023

Card image cap
Објавени финансиските резултати за првиот квартал

Во согласност со очекувањата, во првиот квартал од 2023 година, Стопанска банка АД - Скопје оствари добивка пред оданочување и резервации во износ од 1 151 593 илјади денари, што е 25 % повеќе спореде...

28.04.2023

Card image cap
Честит Велигден

Честит Велигден   По повод престојните Велигденски празници, филијалите на Стопанска банка нема да работат во периодот од петок 14. 4. 2023 до понеделник 17. 4. 2023Користете ги нашите i-bank услуги...

13.04.2023

Card image cap
Соопштение за неработни денови

Соопштение за неработни денови   Почитувани клиенти,   Ве известуваме дека по повод престојните празници, филијалите на Стопанска банка АД – Скопје нема да работат на:   • 14.04.2023 (петок) Вел...

12.04.2023

Card image cap
Информација за акционерите

Информација за акционерите...

05.04.2023

Card image cap
Продолжува акцијата „Зелен ѕид“ со втора, пролетна фаза

Продолжуваме со реализацијата на најголемиот зелен проект досега „Зелен ѕид“. Додека првите 380 дрвја насадени во ноември веќе почнуваат да раззеленуваат, од денес екипите на ЈП „Паркови и зеленило“, ...

29.03.2023

Card image cap
Промотивен орочен депозит со камата однапред

Ако сте во дилема како да ги инвестирате своите слободни средства, искористете ја оваа одлична можност и вложете ги своите средства со на промотивниот орочен депозит за кој каматата се исплаќа однапре...

23.03.2023

Card image cap
Оглас за продажба на превземен имот, реф. бр.1-03/2023

Оглас за продажба на превземен имот (реф бр.1-03/2023)               Стопанска банка АД – Скопје ќе изврши продажба на следниот имот:...

23.03.2023

Card image cap
Информација за лажни и малициозни e-mail пораки

Почитувани клиенти, Во текот на денот добивме информација дека одредени клиенти и соработници добиле сомнителна e-mail порака која треба да наликува на допис од Стопанска банка, но е испратена од лажн...

20.03.2023

Card image cap
Соопштение за исплата на пензии за месец февруари 2023

Соопштение за исплата на пензии за месец февруари 2023   Почитувани,   Ве известуваме дека пензиите за месец февруари од фондот на ПИОМ ќе бидат предвреме процесирани при што ќе се спроведе готови...

27.02.2023

Card image cap
Стопанска банка обезбеди 3.000.000 денари финансиска помош за Турција и Сирија

Стопанска банка обезбеди 3.000.000 денари финансиска помош за Турција и Сирија   Почитувани,   Стопанска банка АД – Скопје обезбеди 3.000.000 денари финансиска помош за поддршка на граѓаните во Ту...

15.02.2023

Card image cap
Капиталните инвестиции и кредитниот раст во главен фокус на Стопанска банка АД - Скопје

Со раст на нето-добивката, силна кредитна поддршка на населението и на бизнис-секторот, како и со раст на бројот на клиенти и депозити, Стопанска банка АД-Скопје успешно ја заокружи 2022 година. Пости...

03.02.2023

Card image cap
Соопштение за исплата на пензии за месец јануари 2023

Соопштение за исплата на пензии за месец јануари 2023   Почитувани,   Ве известуваме дека пензиите за месец јануари од фондот на ПИОМ ќе бидат предвреме процесирани при што ќе се спроведе готовинс...

30.01.2023

Card image cap
Соопштение за неработен ден - 19.01.2023 (четврток)

Соопштение за неработен ден - 19.01.2023 (четврток)   Почитувани клиенти,   Ве известуваме дека по повод празникот Богојавление (Водици), филијалите на Стопанска банка АД – Скопје нема да работат ...

18.01.2023

Card image cap
Интервју со Управниот одбор на Стопанска банка

Прочитајте ги деловите од мега интервјуто со Управниот одбор на Стопанска банка АД - Скопје објавени во празничното издание на магазинот Економија и бизнис...

10.01.2023

Card image cap
Соопштение за располагање со парични средства од социјална, детска и цивилна заштита за декември

Соопштение за располагање со парични средства од социјална, детска и цивилна заштита за декември   Почитувани,   Ве информираме дека на 04.01.2023 (среда) ќе се изврши процесирање на паричните сре...

03.01.2023

Card image cap
Соопштение за неработни денови по повод Новогодишни и Божикни празници

Соопштение за неработни денови по повод Новогодишни и Божикни празници   Почитувани клиенти,   Ве известуваме дека по повод Новогодишните и Божикните празници, филијалите на Стопанска банка АД – С...

30.12.2022

Card image cap
Благодарници од МБА за нашите колеги

И оваа година, дел од нашите вработени несебично ги делеа своите знаења и експертизи и неуморно учествуваа во активностите на Македонската банкарска асоцијација со цел унапредување на банкарскиот сист...

28.12.2022

Card image cap
Соопштение за исплата на пензии за месец декември 2022

27.12.2022   Соопштение за исплата на пензии за месец декември 2022   Почитувани,   Ве известуваме дека пензиите за месец декември од фондот на ПИОМ ќе бидат предвреме процесирани при што ќе се ...

27.12.2022

Card image cap
Оглас за работно место - Дилер на финансиски пазари

Оглас за работно место - Дилер на финансиски пазари...

09.12.2022

Card image cap
Соопштение за неработен ден - 8.12.2022 (четврток)

Соопштение за неработен ден - 8.12.2022 (четврток)   Почитувани клиенти,   Ве известуваме дека по повод државниот празник Св. Климент Охридски, филијалите на Стопанска банка АД – Скопје нема да ра...

07.12.2022

Пребарај

Најчести прашања

Доколку ви е потребен банкомат посетете го делот Локации на нашата веб страна, каде што може да го најдете најблискиот банкомат до вас.

За аплицирање за некој од нашите кредитни производи посетете го делот Кредити, каде што ќе може да аплицирате online или пак да аплицирате телефонски на бројот 15 110.

За увид на сметка online мора да имате корисничко име и лозинка за кои е потребно да се обратите во најблиската филијала. Преку e-banking и m-banking сервисите имате достапност од 24/7 online увид и плаќања преку вашите сметки.

За аплицирање за некоја од нашите кредитни картички, онлајн, може да го користите следниов линк Картички, доколку пак сакате индивидуални пресметки и телефонски да аплицирате може да се обратите на телефонот 15 110 - Ало Кредит.

 

24 часа КОНТАКТ ЦЕНТАР

За дополнителни информации обратете се на

Веб-страницата на Стопанска банка АД - Скопје користи „колачиња“ кои собираат податоци за корисниците. Овие податоци помагаат на Банката да обезбеди подобро корисничко искуство, како и подобра функционалност на услугите и веб-страницата. Со одбирање на опцијата „Ги прифаќам сите колачиња“ давате согласност за начинот на кој ги користиме „колачињата“. За други опции, одете во „Поставки за колачиња“. Дополнително, користењето на веб-страницата на СБ не е условена од прифаќањето на колачињата иако на тој начин одредени процеси може да не бидат технички оптимизирани за вашето лично корисничко искуство.