header image
Card image cap
Дополнителни препораки од Народната банка

Заради заштита на здравјето да се намали употребата на денарската и девизната готовина Дополнителни препораки од Народната банка Почитувани граѓани, Како дел од мерките и апелите за зголемување на ...

17.03.2020

Card image cap
Известувања поврзани со ковид - 19 и со работното време

Почитувани клиенти, во согласност со засилените мерки за заштита од ширење на ковид - 19 во земјата, Стопанска банка АД - Скопје информира дека: - филијалите на Банката продолжуваат со работа со кли...

16.03.2020

Card image cap
МБА со препораки за превенција и за заштита од вирусот корона (COVID-19)

Македонската банкарска асоцијација целосно ги поддржува заклучоците, мерките и препораките на Владата на Република Северна Македонија за соочување со заканата од ковид -19 (вирусот корона)....

12.03.2020

Card image cap
Следење на препораките за мреки за превенција и заштита од актуелниот Корона вирус

Во согласност со препораките и Одлуката на Владата на Република Северна Македонија, Стопанска банка е во поддршка на мерките за превенција и заштита од актуелниот COVID-19 корона вирус. Со цел обезбе...

11.03.2020

Card image cap
Засадени 36 високи садници во Градскиот парк

Како дел од активностите поврзани со кампањата за поголема велосипедска култура #ВозиПравоВозиЗдраво, Стопанска банка АД - Скопје донира изградба на нов pumptrack велосипедски полигон во Градскиот пар...

13.01.2020

Card image cap
Софтверски токен - ново во i-bank услугите

Почитувани корисници на i-bank услугите од Стопанска банка АД – Скопје, ве информираме дека Банката со почетокот на годината воведе новитет во користењето на i-bank услугите - софтверски токен за плаќ...

13.01.2020

Card image cap
Оглас за продажба на превземен имот Реф. бр. 1-01/2020

Стопанска банка АД – Скопје ќе изврши продажба на следниот имот: 1.Недвижен имот во Неготино - 7 (седум) згради со вкупна површина од 1293м2 и право на користење земјиште под и околу објект со вкупна ...

10.01.2020

Card image cap
ГО ИМАМЕ VISA МИЛИОНЕРОТ!

Со единаесеттото и последно извлекување од наградната игра „Биди VISA милионер“ денеска го извлековме добитникот на главната награда од 1.000.000 денари. Наградната игра заврши на 31. 12. 2019 година...

10.01.2020

Card image cap
Соопштение за неработни денови за Нова година и Божиќ

Почитувани клиенти,   Ве известуваме дека по повод Новогодишните и Божиќните празници, филијалите на Стопанска банка АД – Скопје нема да работат на 01.01.2020 (среда) на 06.01.2020 (понеделник) и 07...

30.12.2019

Card image cap
Соопштение за работно време на 31.12.2019

Почитувани клиенти, Ве известуваме дека на ден 31.12.2019 (вторник), сите филијали на Стопанска банка АД – Скопје ќе работат до 16:00 часот....

30.12.2019

Card image cap
Последниот добитник на 75.000 денари од "Биди Виза Милионер"

Последниот добитник на 75.000 денари од "Биди Виза Милионер"   Почитувани клиенти,   Преостанува уште 1 излекување од 1.000.000 денари! Оваа недела го извлековме и 10-тиот добитник на 75.000 денар...

27.12.2019

Card image cap
Интервју со Диомидис Николетопулос, Генерален извршен директор

Прочитајте го интервјуто со Генералниот извршен директор и Претседател на Управниот одбор на Стопанска банка АД - Скопје за неделникот Капитал од декември 2019.   Пред нас е декада полна со амбиции ...

27.12.2019

Card image cap
Исплата на декемвриските пензии на 28.12.2019

Исплата на декемвриските пензии на 28.12.2019Почитувани,   Ве известуваме дека Стопанска банка АД – Скопје, на 28-ми декември 2019 (сабота), ќе изврши исплата на декемвриските пензии за оние пензион...

25.12.2019

Card image cap
9-ти добитник на 75.000 денари

Добитник на 9-та неделна награда од 75.000 денари    Почитувани клиенти,   Преостанува уште 1 излекување до 1.000.000 денари! Оваа недела го извлековме и 9-тиот добитник на 75.000 денари од наград...

20.12.2019

Card image cap
Внимание, се испраќаат лажни e-mail пораки во име на Стопанска банка!

Внимание, се испраќаат лажни e-mail пораки во име на Стопанска банка!   Почитувани, Ве информираме дека од неовластена електронска адреса post.notice@stb.com.mk се испраќаат лажни меилови во име на...

16.12.2019

Card image cap
Добитници на грант од четвртото издание „Сонуваме. Менуваме.“

Добитници на грант од четвртото издание „Сонуваме. Менуваме.“   Пред почетокот на првиот од 15те инклузивни концерти на „Сонуваме. Менуваме.“ Стопанска банка АД - Скопје традиционално ги открива до...

14.12.2019

Card image cap
8-ми добитник на 75.000 денари

Почитувани клиенти, Преостануваат уште 2 излекувања до 1.000.000 денари! Оваа недела го извлековме и 8-миот добитник на 75.000 денари од наградната игра на VISA платежните картички на Стопанска банка...

13.12.2019

Card image cap
Четврто издание на „Сонуваме. Менуваме.“

Почитувани,   Стопанска банка АД - Скопје со гордост го најавува четвртото издание на општествено одговорниот проект #СонувамеМенуваме кој оваа година ќе брои 15 инклузивни концерти на омилените 5+ ...

06.12.2019

Card image cap
Доделени нови 75.000 денари по седми пат!

Доделени нови 75.000 денари по седми пат!   Почитувани клиенти, Ова неделно извлекување од наградната игра на VISA дебитните и кредитните картички од Стопанска банка АД - Скопје "Биди Виза Милионер...

06.12.2019

Card image cap
Соопштение за неработен ден - 09.12.2019

05.12.2019   Соопштение за неработен ден - 09.12.2019   Почитувани клиенти,   Ве известуваме дека по повод државниот празник Св. Климент Охридски, филијалите на Стопанска банка АД – Скопје нема ...

05.12.2019

Card image cap
Оглас за вработување во Сектор за внатрешна ревизија

04.12.2019   Оглас за вработување во Сектор за внатрешна ревизија   Одлична шанса да се приклучите кон реномирана меѓународна финансиска групација и да станете дел од професионален меѓународен тим...

04.12.2019

Card image cap
Одбележан #CyberMonday и во Стопанска банка

03.12.2019   Одбележан #CyberMonday и во Стопанска банка   Почитувани,   Значаен дел од општествено одговорното однесување на Стопанска банка АД - Скопје е насочено кон едукација на клиентите за...

03.12.2019

Card image cap
Извлечен 6-тиот добитник на 75.000 денари

29.11.2019   Извлечен 6-тиот добитник на 75.000 денари    Почитувани клиенти,   Во 6то неделно извлекување од наградната игра на VISA дебитните и кредитните картички од Стопанска банка АД - Скоп...

29.11.2019

Card image cap
Кампањата Вози од срце со успешна завршница!

26.11.2019 Кампањата Вози од срце со успешна завршница!   Годината кога Стопанска банка АД – Скопје одбележува 75 години постоење, збогатена беше со една уникатна интерактивна кампања која повикува...

26.11.2019

Card image cap
Повторно Cyber Monday предизвик во i-bank store

25.11.2019   Повторно Cyber Monday предизвик во i-bank store     Почитувани,   Стопанска банка АД - Скопје како Банка која прва на пазарот воведе 3D Secure заштита при интернет купувања за плат...

25.11.2019

Card image cap
Оглас за продажба на превземен имот бр. 10-11/2019

25.11.2019   Оглас за продажба на превземен имот бр. 10-11/2019   Стопанска банка АД – Скопје ќе изврши продажба на следниот имот:...

25.11.2019

Card image cap
Петтиот добитник од "Биди VISA милионер“

22.11.2019   Петтиот добитник од "Биди VISA милионер“   Почитувани,   во просториите на Банката извлечен беше и петтиот неделен добитник од актуелната наградна игра со VISA дебитните и кредитнит...

22.11.2019

Card image cap
4тиот добитник на 75.000 денари - Биди ВИЗА Милионер

15.11.2019   Извлечен 4-тиот добитник на 75.000 денари   4-тиот добитник на 75.000 ден. во рамки на наградната игра „Биди VISA милионер“ е:   Славе Р. со ID 2183696,  а како резервен добитн...

15.11.2019

Card image cap
Лажни профили на социјалните мрежи

14.11.2019   Лажни профили на социјалните мрежи   Почитувани,   Во последните месеци, многу зачестено на социјалните мрежи Facebook/Instagram се појавуваат лажни профили/страници кои се претстав...

14.11.2019

Card image cap
Трет добитник на 75.000 денари од наградната игра „Биди VISA милионер“

08.11.2019   Трет добитник на 75.000 денари од наградната игра „Биди VISA милионер“   Третата награда во износ од 75.000 ден. во рамки на наградната игра „Биди VISA милионер“ оди во рацете на: ...

08.11.2019

Пребарај

Најчести прашања

Доколку ви е потребен банкомат посетете го делот Локации на нашата веб страна, каде што може да го најдете најблискиот банкомат до вас.

За аплицирање за некој од нашите кредитни производи посетете го делот Кредити, каде што ќе може да аплицирате online или пак да аплицирате телефонски на бројот 15 110.

За увид на сметка online мора да имате корисничко име и лозинка за кои е потребно да се обратите во најблиската филијала. Преку e-banking и m-banking сервисите имате достапност од 24/7 online увид и плаќања преку вашите сметки.

За аплицирање за некоја од нашите кредитни картички, онлајн, може да го користите следниов линк Картички, доколку пак сакате индивидуални пресметки и телефонски да аплицирате може да се обратите на телефонот 15 110 - Ало Кредит.

 

24 часа КОНТАКТ ЦЕНТАР

За дополнителни информации обратете се на

Веб-страницата на Стопанска банка АД - Скопје користи „колачиња“ кои собираат податоци за корисниците. Овие податоци помагаат на Банката да обезбеди подобро корисничко искуство, како и подобра функционалност на услугите и веб-страницата. Со одбирање на опцијата „Ги прифаќам сите колачиња“ давате согласност за начинот на кој ги користиме „колачињата“. За други опции, одете во „Поставки за колачиња“. Дополнително, користењето на веб-страницата на СБ не е условена од прифаќањето на колачињата иако на тој начин одредени процеси може да не бидат технички оптимизирани за вашето лично корисничко искуство.