header image
Card image cap
Соопштение за исплата на пензии за месец јули 2022

Соопштение за исплата на пензии за месец јули 2022   Почитувани,   Ве известуваме дека пензиите за месец јули од фондот на ПИОМ ќе бидат предвреме процесирани при што ќе се спроведе готовинска исп...

26.07.2022

Card image cap
Најава за краткотраен прекин на телекомуникациски услуги - POS терминали

Ве известуваме дека согласно информациите добиени од добавувачот на телекомуникациски услуги, во периодот од 00:00 до 2 часот наутро на 27. 7. 2022 можен е 30минутен прекин на нашите GPRS POS терминал...

26.07.2022

Card image cap
Стопанска банка АД - Скопје прогласена за најдобра банка според EUROMONEY

Стопанска банка АД - Скопје е прогласена за најдобра банка во земјава на престижните награди Euromoney Awards for Excellence, 2022. Прогласување на најдобрите банки се одржа на гала вечера во Лондoн к...

15.07.2022

Card image cap
Промена на каматни стапки на денарски и девизни депозити

Промена на каматни стапки на денарски и девизни депозити   Почнувајќи од 1.7.2022 година Стопанска банка АД - Скопје изврши промена на каматните стапки на денарските и девизните депозити со фиксна к...

01.07.2022

Card image cap
Соопштение за располагање со парични средства од социјална, детска и цивилна заштита за месец јуни 2022

Соопштение за располагање со парични средства од социјална, детска и цивилна заштита за месец јуни 2022     Почитувани, Ве информираме дека на 04.07.2022 (понеделник) ќе се изврши процесирање на п...

01.07.2022

Card image cap
Оглас за продажба на превземен имот реф бр.3-07/2022

Оглас за продажба на превземен имот реф бр.3-07/2022   Стопанска банка АД – Скопје ќе изврши продажба на следниот имот: Деловен простор во Кочани на ул. Г. Делчев, Кочани, зграда бр.1, влез 3, пр...

01.07.2022

Card image cap
Соопштение за исплата на пензии за месец јуни 2022

Соопштение за исплата на пензии за месец јуни 2022   Почитувани,   Ве известуваме дека пензиите за месец јуни од фондот на ПИОМ ќе бидат предвреме процесирани при што ќе се спроведе готовинска исп...

29.06.2022

Card image cap
Одржан 6от Microsoft Office Specialist национален натпревар

Денес во просториите на i-bank store филијалата на Стопанска банка АД - Скопје, се одржа големото финале од проектот за унапредување на дигиталната писменост. Ги добивме националните шампиони кои ќе ј...

22.06.2022

Card image cap
Оглас за продажба на превземен имот реф бр.2-06/2022

Стопанска банка АД – Скопје ќе изврши продажба на следниот имот:...

16.06.2022

Card image cap
Соопштение за неработен ден - 10.06.2022 (петок)

Соопштение за неработен ден - 10.06.2022 (петок)   Почитувани клиенти,   Ве известуваме дека по повод празникот Духовден, филијалите на Банката нема да работат на 10.6.2022 (петок)....

09.06.2022

Card image cap
Огласи за отворени работни позиции во Сектор за ИТ

Детален опис на работните позиции за Секторот за Информатичка технологија: UNIX систем администратор Администратор на картичен систем Мрежен администратор...

08.06.2022

Card image cap
Уште едно „Вози право, вози здраво“ успешно реализирано

По шести пат привремено го ослободивме центарот на Скопје од густиот сообраќај и масовно се движевме на велосипеди, тротинети, ролерки, скироли и со бебешки колички. Граѓани од сите возрасти се приклу...

06.06.2022

Card image cap
Соопштение за располагање со парични средства од социјална, детска и цивилна заштита за мај 2022

Соопштение за располагање со парични средства од социјална, детска и цивилна заштита за мај 2022   Почитувани, Ве информираме дека на 02.06.2022 (четврток) ќе се изврши процесирање на паричните сре...

02.06.2022

Card image cap
Промена на каматни стапки на денарските депозити

Почнувајќи од 1. 6. 2022 година Стопанска банка АД - Скопје изврши промена на каматните стапки на денарските депозити на физички лица. Притоа, фиксните каматни стапки на денарските депозити со рок на ...

01.06.2022

Card image cap
ЕБОР и Стопанска банка ги поддржуваат малите бизниси во Северна Македонија

ЕБОР и Стопанска банка ги поддржуваат малите бизниси во Северна Македонија •    Кредитна линија на ЕБОР од 4 милиони евра за Стопанска банка во Северна Македонија•    Ново финансирање за инвестиции н...

31.05.2022

Card image cap
Соопштение за исплата на пензии за месец мај 2022

Соопштение за исплата на пензии за месец мај 2022   Почитувани,   Ве известуваме дека пензиите за месец мај од фондот на ПИОМ ќе бидат предвреме процесирани при што ќе се спроведе готовинска испла...

27.05.2022

Card image cap
Оглас за вработување - Соработник во Секторот за контрола на усогласеноста

Со цел проширување на својот тим, Стопанска банка АД – Скопје објавува оглас за следната работна позиција:Соработник за спречување перење пари и финансирање на тероризам, Сектор за контрола на усоглас...

26.05.2022

Card image cap
Најава за ВОЗИ ПРАВО, ВОЗИ ЗДРАВО по 6ти пат

Стопанска банка АД - Скопје со задоволство го најавува шестото издание на „Вози право, вози здраво“ - општествено одговорен настан за промоција на велосипедизмот како форма на урбан транспорт што ја з...

25.05.2022

Card image cap
Соопштение за неработен ден - 24.05.2022 (вторник)

Соопштение за неработен ден - 24.05.2022 (вторник)   Почитувани клиенти, Ве известуваме дека по повод престојниот државен празник „Св. Кирил и Методиј“, филијалите на Стопанска банка АД – Скопје не...

20.05.2022

Card image cap
Резултати од Банкарски игри 2022

Како и во секојдневното работење, нашиот тим е заслужен за сите наши успеси! Но и надвор од работните места, тимот успева да покаже уште повеќе усогласеност, соработка и аспирација за победи.Затоа и н...

16.05.2022

Card image cap
Соопштение за располагање со парични средства од социјална, детска и цивилна заштита за април 2022

Соопштение за располагање со парични средства од социјална, детска и цивилна заштита за април 2022   Почитувани, Ве информираме дека на 04.05.2022 (среда) ќе се изврши процесирање на паричните сред...

04.05.2022

Card image cap
Јавен повик за учество на 50-та седница на Собранието на акционерите на 31.05.2022

Објавен ЈАВЕН ПОВИК за учество на 50-та седница на Собранието на акционерите на 31.05.2022...

03.05.2022

Card image cap
Соопштение за исплата на априлските пензии (1)

Соопштение за исплата на априлските пензии   Почитувани,   Имајќи ги во превид препораките за заштита од ширење на COVID – 19, Ве известуваме дека пензиите за месец март од фондот на ПИОМ ќе бидат...

25.04.2022

Card image cap
Соопштение за неработени денови за Велигден

Соопштение за неработени денови за Велигден   Почитувани клиенти,   Ве известуваме дека по повод престојните велигденски празници, филијалите на Стопанска банка АД – Скопје нема да работат на 22.0...

21.04.2022

Card image cap
Најава за вториот Stopanska Triogy Triathlon

Стопанска банка и Триатлон клубот „Триоги Рејсинг“ го најавуваат вториот триатлон натпревар Stopanska Triogy Triathlon 2022 кој ќе се одржи на 14 мај 2022 година во Скопје. Главниот град повторно ќе б...

19.04.2022

Card image cap
Станбени и потрошувачки кредити со нови промотивни услови до 30. 6. 2022

Стопанска банка АД - Скопје од денес до 30. 6. 2022 на клиентите им ги нуди станбените и потрошувачките кредити со нови промотивни услови. Повелете посетете една од нашите филијали за совет, пример пр...

11.04.2022

Card image cap
Соопштение за располагање со парични средства од социјална заштита за месец март

Соопштение за располагање со парични средства од социјална, детска и цивилна заштита   Почитувани, Ве информираме дека на 04.04.2022 (понеделник) ќе се изврши процесирање на паричните средства за с...

04.04.2022

Card image cap
Соопштение за исплата на пензии за месец март

Соопштение за исплата на пензии за месец март    Почитувани,   Имајќи ги во превид препораките и засилените мерки за заштита од ширење на COVID – 19, Ве известуваме дека пензиите за месец март од ...

28.03.2022

Card image cap
Информација за прекин на услугите

ДОПОЛНУВАЊЕ - во 9:25 системите беа целосно достапни и прекинот надминат...

23.03.2022

Пребарај

Најчести прашања

Доколку ви е потребен банкомат посетете го делот Локации на нашата веб страна, каде што може да го најдете најблискиот банкомат до вас.

За аплицирање за некој од нашите кредитни производи посетете го делот Кредити, каде што ќе може да аплицирате online или пак да аплицирате телефонски на бројот 15 110.

За увид на сметка online мора да имате корисничко име и лозинка за кои е потребно да се обратите во најблиската филијала. Преку e-banking и m-banking сервисите имате достапност од 24/7 online увид и плаќања преку вашите сметки.

За аплицирање за некоја од нашите кредитни картички, онлајн, може да го користите следниов линк Картички, доколку пак сакате индивидуални пресметки и телефонски да аплицирате може да се обратите на телефонот 15 110 - Ало Кредит.

 

24 часа КОНТАКТ ЦЕНТАР

За дополнителни информации обратете се на

Веб-страницата на Стопанска банка АД - Скопје користи „колачиња“ кои собираат податоци за корисниците. Овие податоци помагаат на Банката да обезбеди подобро корисничко искуство, како и подобра функционалност на услугите и веб-страницата. Со одбирање на опцијата „Ги прифаќам сите колачиња“ давате согласност за начинот на кој ги користиме „колачињата“. За други опции, одете во „Поставки за колачиња“. Дополнително, користењето на веб-страницата на СБ не е условена од прифаќањето на колачињата иако на тој начин одредени процеси може да не бидат технички оптимизирани за вашето лично корисничко искуство.